Interiér
Med květovýKvětový med
Barva květového medu je vodově čistá případně lehce nazelenalá (u akátového medu), slabě žlutá až zlatavě žlutá (u řepkového a lipového medu).
Květové medy jsou velmi lehce stravitelné. Vzhledem k vysokému obsahu glukózy rychle krystalizují (často i několik dní po vytočení).


Med lesniLesní - medovicový med
Barva medovicového medu je tmavě hnědá až červenohnědá. Má vyzrálejší aroma a ostřejší chuť.
Medovicový med se získává hlavně z hmyzem přefiltrované mízy rostlin a má vysoký obsah minerálních látek (hlavně draslíku, hořčíku, fosforu) a baktericidně působících látek.
Vzniká převážně v letních měsících.
Medovicový med má vyšší procento zastoupení fruktózy než glukózy, proto pomalu krystalizuje


Med pastovýPastový med
Nektarové (květové) medy rychle krystalizují, protože v nich převažuje glukóza (jednoduchý cukr).
Pastový med si naopak zachovává konzistenci krému po dlouhou dobu.
Přesto obsahuje všechny biologicky aktivní látky, jako jsou enzymy, vitamíny a minerální látky.
Medovicový pastový med má chuťově blíže
k medovicovému medu, květový pastový podobně ke květovému.


MedovinaDolská medovina hořká

Medovina je ryze přírodní,
nejstarší český alkoholický nápoj.

Medovina se vyrábí kvašením roztoku včelího medu. Další ryze přírodní přísady podle jednotlivých tržních druhů jsou čistý líh kvasného původu, koření a hořčina. Deklarovaný obsah alkoholu a cukru je vždy dodržen a trvanlivosti medoviny je dosaženo bez použití chemických stabilizátorů.

Dolská medovina se vyrábí pouze v jedné jakosti a v těchto tržních druzích:

Dolská medovina hořká Dolská medovina hořká mandlová Dolská medovina hořká skořicová

Dolská medovina má žlutohnědou barvu, je čirá, bez sedimentu a plovoucích částeček. Po delším skladování není na závadu mírná opalescence a hnědý povlak na vnitřní straně lahve.

Medovina obsahuje: alkohol 18 ± 0,7 % obj. cukr nejméně 150 g/l

Skladování: Medovina se skladuje v čistých, suchých, větraných místnostech bez přímého oslunění při teplotě 5 - 25 °C. Při dodržení těchto podmínek ručí výrobce za jakost po dobu 6 měsíců ode dne plnění.

Několik receptů k použití: Všechny hořké medoviny jsou velmi vhodné jako aperitiv, protože podporují a upravují trávení, dále se také mohou použít k přípravě alkoholických koktejlů.
Aperitiv: 1/2 dl Dolské medoviny, šťáva z poloviny citrónu, kávová lžička cukru, několik kapek koňaku, kostka ledu.
Pro dámy: střik Dolské medoviny - 1 : 4 s Mattoniho kyselkou nebo s Colou
Pro pány: všechny druhy Dolské medoviny 1 : 1 s kvalitní vodkou, Dolská medovina mandlová 1 : 1 s rumem

Tyto nápoje se podávají chlazené a s kostkou ledu. V zimním období podáváme medoviny též ohřáté na 60 °C, nebo podobně jako grog 1 : 2 s vroucí vodou a plátkem citrónu.


Medovina královskáKrálovská medovina

Historická Královská medovina se jako jediná v EVROPĚ při výrobě nevaří, tím se neničí významné a léčivé látky, které jsou obsaženy v medu a bylinách - jedná se o kvalitní  ekologický výrobek !!!

BYLINNÁ
je nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 22 druhů vzácných bylin a 2 druhů exotických koření. Výrazná dominantní a hořká bylinná chut' z něj činí atraktivní aperitiv.

MANDLOVÁ
je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 18 druhů vzácných bylin a  mandlí. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování mandlí, je dosaženo velmi jemné sladké chuti s atraktivní vůní mandlí, která se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin.

OŘECHOVÁ
je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 17 druhů vzácných bylin a pravých vlašských ořechů. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování vlašských ořechů, je dosaženo rnírně nahořklé chuti s atraktivní vůní ořechů, která se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin.

KRÁLOVSKÁ 
je přírodní lehký nápoj vyrobený z medu a 15 druhů klasických bylin české flóry podle tradiční staroslovanské receptury. Středně sladká medová chut' se prolíná s jemnou bylinnou chutí.

SKOŘICOVÁ
je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 18 druhů bylin a skořice. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování skořice, je dosaženo velmi jemné sladké chuti s vůní skořice, která se prolíná s jemnou chutí bylin.

ZLATÁ KARPATSKÁ
medovina je zlatožlutý bylinný nápoj vyrobený výhradně z chut'ově atraktivního akátového medu a směsi bylin tradiční karpatské flóry. Atypické atraktivní chuti je dosaženo speciálním několikanásobným postupnýrn vyluhováním různého složení bylin. Pro svoji atypickou a jemě nasládlou aperitivní bylinnou chut' a vysokou kvalitu se tento nápoj řadí do kategorie lehkých aperitivů.

ARCHiVNÍ
je nápoj vyrobený z prvotřídních chut'ově atraktivních tmavých lesních rnedů, 22 druhů vzácných bylin a 2 druhů exotickéhu koření. Unikátní receptura a nejméně pětiletá doba zrání z něj činí archivní aperitiv rnimořádně lahodné hořké chuti a té nejvyšší jakosti, vhodný pro slavnostní příležitosti mimořádného významu.


Medovina ŠkodovaŠkodova medovina


Proces výroby probíhá přírodní tzv. „studenou cestou“, což znamená, že se medovina nevaří. Díky tomuto přirozenému procesu kvašení si medovina uchová veškeré zdraví prospěšné látky.

VIŠŇOVÁ

LIPOVÁ

OŘÍŠKOVÁ

BYLINNÁ

SKOŘICOVÁ

KARAMELOVÁ

HOŘKÁ


Včelí produktyVčelí a přírodní produkty

Nabízíme včelí kosmetiku,
přírodní produkty
a doplňkový prodej.


KOSMETIKA PLEVA

Vlasová kosmetika

Tělová kosmetika

Čisticí kosmetika

Kosmetika pro muže

Léčivá kosmetika

PŘÍRODNÍ SIRUPY

SVÍČKY, VOSKY

VČELAŘSKÁ LITERATURA

DŘEVĚNÉ HRAČKY

Přijďte si vybrat do naší prodejny...


Včelařské potřebyVčelařské potřeby

Nabízíme pomůcky a potřeby pro včelaře.


SKLENICE NA MED

NÁDOBY NA MED

CEDNÍKY

ÚLY

ZATEPLENÍ

DÝMÁKY

SIRNÉ LAMPY

OCHRANNÉ POMŮCKY

ODĚVY

Přijďte si vybrat do naší prodejny...

PRODEJNA
Helena Stankova
9. května 607/33,
268 01 Hořovice
Tel.: 775 612 506
Tel.:  606 951 091
E-mail:
FraVy@seznam.cz
Otevírací doba
Po - Pá -  8:00 - 17:00
Sobota - 8:00 - 11:30
Neděle - ZAVŘENO
FRAVY
Rodinná včelí farma
se zaměřením na chov včel,
produkci medu a prodej
včelích produktů.
Copyright © včelý prodejna. 2020
NABÍDKA
Interiér Med květový Med lesní Med pastový Medovina Medovina Královská Medovina Škodova Včelí produkty Včelařské potřeby